Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Wywóz starych mebli Kraków - więcej informacji o tej usłudze znajdziesz w tym miejscu.

Większość z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których nie potrafimy wyrzucić z rozmaitych powodów. Zwykle przenosimy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy albo na poddasze, aby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Szkopuł jednakże w tym, iż po jakimś czasie i te pomieszczenia robią się tak ciasne, iż codzienne korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to skłania wielu z nas do przystąpienia do porządnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, by uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże porządki często urządzamy również, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak szybko przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy i mieszkania.

Zamów wywóz starych mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Odpady takie jak fragmenty stolarki okiennej, stare meble, połamane panele ścienne lub podłogowe czy sprzęt AGD i RTV nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika samochodu bądź przyczepy. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się zwykle co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci sporych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona także o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć świadczą też profesjonalną pomoc przy sprzątaniu piwnicy, poddasza lub całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Stare meble, jeżeli zostaną przekazane do PSZOK-u albo podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być spopielone lub trafić na wysypisko. Po rozebraniu ich na części składowe i posortowaniu komponentów podług surowca, z jakiego były wykonane, mogą zostać znów przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wytworzone, sprowadza się zwykle do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie służą do produkcji kolejnych biurek, stołów oraz regałów.

Dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]