uszczelnianie okien, uszczelnianie okien Warszawa

Uszczelnianie okien – zlecaj je przynajmniej raz w roku

Na komfort domowników ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale również izolują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, bo po tym okresie potencjalne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]