Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Infekcja WordPress - znajdź specjalistę, który rozwiąże Twój problem.

WordPress okazał się w minionych latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów i witryn internetowych działających z jego użyciem liczy się aktualnie w milionach. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W przypadku zawirusowania witryny, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek?

Teksty na stronieinternetowej zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Strona wysyła spam? Na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To raptem kilka z potencjalnych symptomów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich sytuacjach potrzebne jest bezzwłoczne działanie, aby zidentyfikować źródło infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę internetową do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach cyberprzestępców warto powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju zadań, ponieważ usuwanie wirusów z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy na co dzień zajmują się tylko tworzeniem stron oraz sklepów www na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie malware ze strony internetowej?

Specjaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych przeprowadzają szczegółowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod zastosowanych na stronie wtyczek i szablonów. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące zagrożenie ponownej infekcji. Jeśli długookresowe zainfekowanie spowodowało włączenie strony do listy wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a eksperci mogą podjąć również konieczne czynności w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Usunięcie wszystkich następstw ataku hakerskiego nie gwarantuje, że podobny kazus nie przydarzy się w późniejszym okresie, toteż ważne jest cykliczne aktualizowanie WordPressa i stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]