Statuetki okolicznościowe – symbol osiągnięć kulturalnych i sportowych

Prestiż rozmaitych konkursów i nagród zależy od kilku elementów. Jednym z najważniejszych jest np. to, jaką zdobywa wyróżniona nimi osoba. Jako znakomity przykład mogą tu służyć statuetki wręczane zdobywcom najróżniejszych wyróżnień kulturalnych. Każdy doskonale zna figurkę Fryderyka bądź Grammy. Tak samo doceniane są wyróżnienia dla sportowców – przykładowo Puchar Davisa lub Puchar Stanley’a. Powinni o tym pamiętać organizatorzy wszelkich konkursów kulturalnych i sportowych chcący, żeby te jednocześnie dynamicznie się rozwijały i w mgnieniu oka zbudowały swoją reputację. Tym bardziej, że oryginalnych statuetek okolicznościowych jest dziś nadzwyczaj łatwe.

Statuetki okolicznościowe – nagrody znane od Starożytności

Statuetki jako rodzaj lauru przekazywanego wybitnym osobistościom triumfującym w różnorodnych turniejach militarnych albo konkursach muzycznych pojawiły się już w Starożytności. Znacznym uznaniem cieszyły się w rzeczy samej w antycznej Grecji oraz w czerpiącym z jej spuścizny Cesarstwie Rzymskim. W następnych wiekach ich waga znacząco zmalała, aby odbudować się mniej więcej dwa stulecia temu. Dziś puchary, ordery i statuetki są szczególnie ważną część kultury nieomal każdego narodu, a wiele z nich ma wagę internacjonalną – tu jako przykład warto wymienić między innymi nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za dokonania w dziedzinie sztuki filmowej, a także przyznawane co roku wybitnym pisarzom, działaczom na rzecz pokoju oraz naukowcom Medale Noblowskie.

Statuetki metalowe zamówisz u artysty-rzeźbiarza

Różnego rodzaju statuetki pamiątkowe można zwykle zamówić u rzeźbiarzy albo – jeśli interesują nas zwłaszcza statuetki z brązu i mamy już gotowy model – u fachowców zajmujących się metalurgią. Typów statuetek pamiątkowych jest sporo, aczkolwiek największym powodzeniem cieszą się statuetki z brązu. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – ich wytworzenie jest nie jest droga, a jednocześnie wyglądają one cudownie, czym w znacznym stopniu podnoszą prestiż wszelkiego typu turniejów sportowych oraz konkursów.