Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Poznaj więcej szczegółów o regulacji okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która powinna być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – aby porządnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to ważne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednakowoż również zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a od początku do końca mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a więc na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje problemy z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wykluczyć.

Jak w wielu przypadkach powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, należałoby oprócz tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]