Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej można zlikwidować zwykłymi sposobami. Kiedy są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się na przykład w razie znacznych uszkodzeń uzębienia, uszkodzeń dziąseł, konieczności wykonania implantów czy koron oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju owrzodzeń lub guzów. Jakie techniki bywają jednak stosowane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, by leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – także tych bardzo zniszczonych, potrzebujących nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy chorych po wypadkach konieczne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej nowotworów czy narośli – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Jaki chirurg stomatolog okaże się odpowiedni?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Warto więc napisać parę słów na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi rzeczami sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, aby stosował on tylko innowacyjne urządzenia oraz, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Sporą wagę ma też atmosfera w gabinecie i stosunek stomatologa do pacjentów – sporo mówią nam o nim opinie dotychczasowych pacjentów, które znajdziemy na przykład w sieci bądź w gronie bliskich.