Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

Przyjęcie komunijne - w tym miejscu poznasz pełną ofertę.

Impreza komunijna jest dla pociechy równie oczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, ponieważ to na ogół pierwsza rzeczywiście poważna biesiada dla rodziny, na której dziecko wie, że wszyscy zaproszeni skoncentrowani są wyłącznie na nim. Stąd też rodzice chcą, aby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego pamięci.

Zorganizować obiad w mieszkaniu czy wynająć salę komunijną?

Już przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice muszą wiedzieć czy podejmą krewnych we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie zamówienie sali komunijnej. Poczęstunek dla gości w domu jest na ogół możliwe wtedy, gdy aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, lecz to już rzadkość. Obiady z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich latach w huczne wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża nawet do stu gości, toteż zazwyczaj odbywają się w restauracjach albo domach weselnych. Jeżeli planujemy wynająć najodpowiedniejszy lokal, trzeba wziąć się za poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie wyznaczony dzień sakramentu. W sezonie komunijnym poważną trudnością może stać się także zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, toteż opłaca się wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu menu na komunie. Ważne jest także to, aby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, aby dojazd wszystkich gości z kościoła był szybki oraz komfortowy.

Organizacja komunii – o czym jeszcze pamiętać?

Rozważ wynajęcie fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak następujący później obiad dla rodziny i przyjaciół. Zwyczajem stały się również aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna zatem wyróżniać się przepięknymi, estetycznymi wnętrzami. Kolejną zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża liczba, polecamy wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci ciekawymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne kupią upominki dla dziecka. Rodzice z reguły dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek w zaproszeniu można zaznaczyć, że nie zgadzamy się na niektóre typy prezentów, przykładowo zabawki militarne bądź quada.

Dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]