Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, by używać protez. Nie jest to niestety dobre wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, lecz także wykazują wiele innych atutów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych efektów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Współczesne metody implantologii

Współcześnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na duże skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne kompresy, zaś od razu po zabiegu – wystrzegać się napojów zawierających alkohol, palenia papierosów oraz bardzo ciepłych dań. Ważne jest również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zwalczają ból oraz opuchliznę.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę życia pacjentów – z tego względu tak ważne jest to, by znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym stażem i pozytywnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego na pewno trafimy na ważne wskazówki.