Google radzi, jak rozpoznać dobrą firmę SEO

Zajrzyj na www.youtube.com/watch?v=rlw0BTQOFow, aby znaleźć wskazówki jak rozpoznać dobrą agencję SEO.

Jeśli prowadzisz swoje przedsiębiorstwo i uruchamiasz dla niego stronę www, na pewno po czasie rozmyślasz o tym, jakie działania podjąć, by wyświetlała się ona jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. To oczywiste wszak, iż w XXI w. widoczność w sieci jest jednym z fundamentów sukcesu, gdyż to właśnie tu wielu klientów pierwszy raz przeczyta o twojej ofercie. Jak więc znaleźć solidną agencję SEO? Polecamy wsłuchać się w sugestie specjalistów.

Jak rozpoznać rzetelną firmę SEO? Google udostępniło o tym instruktaż

Nie można zaprzeczyć, że cała branża SEO, innymi słowy działań, których celem jest optymalizacja stron www pod kątem wyszukiwarek, pojawiła się i nieprzerwanie rozwija się właściwie wyłącznie za sprawą Google. Pomimo istnienia innych alternatyw, jak m.in. Baidu, Rambler bądź Yandex, nadal najistotniejsze są pozycje uzyskane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy zatem, kto stara się pozyskać widoczność w sieci, musi powalczyć o swoje miejsce w top 10 w Google. W przypadku usług, w których konkurencja jest silna, zazwyczaj nie jest to osiągalne bez wsparcia speców z agencji SEO. Google postanowiło pomóc tym, dla których idea SEO jest czymś nowym, i opublikowało krótki instruktaż, jak rozpoznać dobrą firmę SEO.

Cechy solidnej agencji SEO według Google

Pracownik Google z ponad dziesięcioletnim stażem w kilku punktach naświetla, jak rozpoznać rzetelną firmę SEO, wymieniając wśród najistotniejszych cech między innymi:

  • dbałość o ogólną widoczność strony www, a nie jedynie pozycjonowanie w wyszukiwarce na pojedyncze frazy,
  • zapewnienie stronie wsparcia technicznego i prowadzenie działań nad podniesieniem jej użyteczności,
  • transparentność odnośnie prowadzonych wdrożeń, przykładowo poprzez ciągły dostęp do statystyk strony i cykliczne raporty,
  • umiejętność szacowania czasu oraz budżetu niezbędnego do zakończenia planowanych wdrożenia,
  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od drobiazgowego audytu strony.

Pracownica firmy Google akcentuje również, iż rzetelna agencja SEO w żadnym razie nie obieca fenomenalnych rezultatów z dnia na dzień, ponieważ optymalizacja strony internetowej jest procedurą długotrwałym, często dającą większe rezultaty zwykle po paru miesiącach pracy.