Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Na brabis.pl uzyskasz fachową pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych firmach okazuje się często źródłem sporych kłopotów. Nieduże podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistę na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze potrafią starannie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Plusy korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto postawić głównie z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse firmy specjalistom ds. księgowości, zyskamy pewność, iż rezultatem potencjalnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie wystawienie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy i czasu – nie trzeba troszczyć się o finansami na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy także nadmienić o wygodzie, jaką dają takie usługi. Dziś nie trzeba już często jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa używając e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie cenami usług – podejrzanie niskie ceny usług często oznaczają ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy uzyskali wymagane certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]