Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Dowiedz się, gdzie zamówić podłogi panelowe.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę godzin, a każdy upora się z tym bez pomocy fachowców. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym podłożu – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby – dzięki temu dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – specjaliści polecają robić to zaczynając od kąta pokoju. Przed pracą, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem później sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – koniecznie musi przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je prostopadle względem okna, a w wąskich pokojach – tak, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]