Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Potrzebujesz więcej wiadomości o aktualnej ofercie wycieczki na Kilimandżaro? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na górskie szczyty to pragnienie dużej części podróżników, którzy lubią ekstremalne eskapady. Pamiętnych doznań na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Turystów zachęcają zwłaszcza możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, kurczące się już lodowce, a także niepowtarzalne widoki. Masyw tworzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza odpowiednie przygotowanie się – ze względu na ogromną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu stanowi duże wyzwanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 7 do 8 godzin każdego dnia.

Co musimy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się też zrobić zapas leków o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni również stosowna profilaktyka – używanie preparatów odstręczających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, aby uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]