Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Co powinno się wiedzieć o Dolomity trekking?

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już niemal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które zlokalizowane są w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Zdecydowanie budzą one zachwyt, jednak osoby często praktykujące ten rodzaj aktywności po jakimś czasie chcą zasmakować podekscytowania płynących z wycieczek po nieznanym zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w polskich górach, skoro można podziwiać zachwycający krajobraz włoskich Dolomitów?

Alpejskie Dolomity – masyw górski, który trafił do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą ilością baszt skalnych, ostrych grani oraz turni, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich naszego kontynentu (jeśli nie całego świata!), nic więc dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI w. wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występują liczne urwiska, dość strome stoki i wysokie pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich również dużo łatwiejszych tras krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby uprawiające trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz także ciekawie zimowe miesiące

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu z pewnością oczaruje przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, a więc po trasach, które zostały zaopatrzone w liny zabezpieczające. Plan ekskursji tego rodzaju jest tak ułożony, żeby członkowie grupy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji i metod przemieszczania się po takiej trasie. Doświadczeni i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy z pewnością jej będą oo niej pamiętać przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimowe miesiące, poruszając się po mało stromych terenach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyty grupy Dolomiti di Sesto i wierzchołek Averau.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]