Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Korzystna oferta trekkingów górskich.

Górskie wypady mogą przybierać wiele postaci. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże w zamian za nieraz ogromny wysiłek otrzymujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – dopasuj właściwy stopień trudności do swoich zdolności

Poziom trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści klasyfikują trzy poziomy trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej i co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla uczestników z doskonałą kondycją, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również niebojących się trudnych warunków biwakowania podczas długiej wędrówki.

Gdzie uprawa się popularne trekkingi?

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą najbardziej upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, największym uznaniem cieszą się Karpaty Wschodnie, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte oraz graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu mogą z kolei spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]