Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

Na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/ znajdziesz pełną ofertę trekkingów w Himalajach.

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływa na to dużo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy nadmienić także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji zawodowych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na wstępie należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Trudności powoduje też samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych górach. Dodatkową zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje bądź Karakorum rzadko podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem częstokroć aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]