Jak zorganizować wyprawę górską w oddalone rejony świata?

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie wypraw górskich? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/wyprawy/.

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, imponujące widoki, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nic więc dziwnego, iż trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych tras sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane problemy mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie oznacza jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje

Dużą popularnością wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, niemniej jednak ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]