Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Pod tym linkiem zdobędziesz więcej informacji o ofercie wypożyczalni szalunków.

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, w którą wylewany jest beton – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są z drewna, ale łatwo zaobserwować również wersje wykonane ze stali, a niekiedy również tworzyw sztucznych. Innymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na spore ceny nie zawsze ekipy remontowe mają własne szalunki. Gdy będą niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wynająć – szczególnie, że wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Kupno swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli z kolei budowanie fundamentów nie jest główną usługą danej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy w roku okaże się bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto nadmienić również o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować spore wydatki.

O czym nie zapominać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki będą solidne i funkcjonalne. Naprawdę istotna okaże się też obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas startu robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W przypadku wątpliwości warto natomiast skorzystać z internetu, by dowiedzieć się, co o usługach danej firmy piszą poprzedni kontrahenci.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]