Wałek nierdzewny – wytrzymały i dobrze wygląda

Jeśli chcesz zamówić wałek nierdzewny, skieruj się na tę stronę.

W architekturze szczególnie istotna jest wytrzymałość wykorzystywanych materiałów. To z tego względu budowlańcy tak chętnie sięgają po stal antykorozyjną – jest to wszak materiał naprawdę wytrzymały, a jednocześnie stosunkowo lekki. Nie bez znaczenia są również jej walory estetyczne – dodatek chromu powoduje, że świetnie zdaje też egzamin jako surowiec do detali dekoracyjnych. Ze stali antykorozyjnej produkuje się rozmaite części, lecz najczęściej spotykane są wałki. Czemu wałek nierdzewny jest tak ceniony w budownictwie? Do czego wykorzystywane są takie elementy?

Plusy wałka nierdzewnego

Jak już nadmieniliśmy, wałek nierdzewny jest często stosowany przez architektów głównie ze z uwagi na jego wytrzymałość. Produkowany jest z dodatkiem chromu, co sprawia, iż nie koroduje nawet przy stałej styczności z deszczem. Poza tym sporo elementów tego rodzaju jest wytrzymała na działanie szkodliwych związków, dzięki czemu mogą być stosowane również w ekstremalnych sytuacjach.

Wałek nierdzewny – przykłady użycia

Ze uwagi na wielką odporność, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w najróżniejszych konstrukcjach. Wałki tego typu najczęściej stosowane są w architekturze, jednak zastosowanie tych produktów nie sprowadza się wyłącznie do nich. Są stosowane także w motoryzacji, stolarce meblowej oraz innych dziedzinach gospodarki. Pręty oraz wałek nierdzewny bywają także używane przez specjalistów hydrotechniki – styczność z wodą nie przyspiesza przecież ich korozji.

Dane:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]