Rodzaje akcesoriów szalunkowych

Więcej szczegółów o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były wykonane we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać stosowny odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie najwyższej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Peri czy Rasto i można je kupić w rozsądnych cenach.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]