MTS Dom, okna aluminiowe Niepołomice

Okna i drzwi aluminiowe – zalety stolarki tego typu

Aluminium to metal niezwykle popularny w budownictwie, z którego coraz częściej wykonuje się drzwi i okna, stanowiące alternatywę dla stolarki z drewna czy tej z PCV. Do tej pory okna oraz drzwi aluminiowe na ogół spotykane były w biurowcach, w budynkach użyteczności publicznej i w halach targowych, lecz w XXI w. stosuje się je także w domach jednorodzinnych.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Plusy drzwi i okien aluminiowych

Drzwi i okna z aluminium są niezastąpione, jeśli idzie o wielkoformatowe konstrukcje. Stąd właśnie jest tak chętnie uwzględniana w projektach architektów drapaczy chmur – umożliwia wzniesienie obiektów, w których przeszklenia są sporą część fasady. Ten typ budownictwa przyjął się później w budownictwie prywatnym – w ostatnim czasie popularne są domy jednorodzinne, w których wykorzystuje się okna i drzwi z aluminium do stworzenia przeszklonych ścian. Dzięki temu do wnętrz przedostaje się więcej naturalnego światła, a domownicy mogą cieszyć się panoramą otaczającego dom ogrodu.

Znacznymi zaletami metalu jakim jest aluminium jest jego znaczna odporność na działanie promieniowania UV i wody oraz korozję, jak również jego plastyczność i lekkość. Umożliwia to budowę ogromnych, wytrzymałych przeszkleń, nierzadko o dość nietypowych kształtach. Warto uwydatnić, iż współczesne wyroby stolarki z aluminium wyróżniają się dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

Spółka MTS Dom – nie tylko systemy okienno-drzwiowe i fasadowe

Polski producent drzwi i okien aluminiowych, niepołomicka spółka MTS Dom, działa na rynku od ponad dwóch dekad. Oferta spółki jest nadzwyczaj bogata. To m.in. systemy okienno-drzwiowe, przesuwane i przeciwpożarowe. W ofercie spółki MTS Dom dostępne są też ogrody zimowe oraz systemy dodatkowe, jak konstrukcje balustrad lub ramy wypełnione siatką, instalowane na witrynach, oknach i drzwiach, które stanowią zaporę chroniącą wnętrza przed insektami. Produkty MTS Dom dostępne są w ogromnej gamie kolorów, między innymi w palecie RAL i w kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych, dlatego bez trudu można wybrać najlepszą barwę produktu do dowolnego projektu.

Dane:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]