Dźwigar – niezastąpiony w budownictwie

Jeśli szukasz dźwigara, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to struktury potrzebne na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest nadanie konkretnego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu, jak również przygotowanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki są również niezastąpione przy budowie sklepień – wówczas ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa jakiegokolwiek obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niewykonalna. Dźwigary sprawiają, że sklepienie nie zapada się zaraz po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich materiałów wykonuje się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z z jakich surowców produkowane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na znaczne obciążenia, które osiągają kilkadziesiąt ton. Skutkiem tego jego kluczowym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji oraz rodzaj użytych w tym celu materiałów. Te powinny być właściwie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak buk, sosna, olcha czy topola. Niesłychanie istotne jest też odpowiednie pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci, spoiw i innych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wynająć

Podmioty, które na co dzień parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków mają własne dźwigary. Ich zakup oraz składowanie generuje jednakże pewne koszty. Natomiast firmy, które okazjonalnie przyjmują zlecenia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, jak również innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]