okna drewniane

Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

Okna wykonane z drewna powszechnie kupowane bywają nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale także na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny materiał daje piękny wygląd, który pozostaje niezmienny przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko piękno jest wielką zaletą tego typu produktów. Jakie są inne względy, dla których warto je wybierać, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy fan drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych związanych z urządzaniem domu, podkreśla niepowtarzalny klimat, który tworzy drewno. Można także wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które miewają rozmaity wygląd, kolory bądź rozmaitą fakturę, co stwarza duże możliwości aranżacyjne i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również niezaprzeczalnie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, jest więc świetnym wyborem do wytwarzania wszelkich elementów wystroju wnętrz.

Pozostałe istotne walory okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał zapewnia bardzo duże możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Miewają one bardzo różny wygląd i styl. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, wykonując piękne formy. Tylko drewno nadaje się do restaurowania starych budowli, doskonale sprawdza się także w domach osób mających alergie. Nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, a wręcz pozytywnie działa na samopoczucie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów trzeba jeszcze dopisać to, że znanych jest bardzo dużo dobrych metod wydłużania trwałości okien z drewna, a także to, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, która jest dość prosta i nie szkodzi atmosferze. Wszystko to sprawia, iż drewniane okna są bardziej godne polecenia niż produkty wytwarzane z plastiku lub PCV.

Dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]