Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

Zamów baseny.

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też wielka przyjemność, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na basen więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa lub obiektów sportowych, a także baseny prywatne – wewnętrzne, ogrodowe bądź przydomowe. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla pasjonatów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na najprostsze rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Pięknie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia też halę basenową albo ogród. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, warto wybrać specjalne schody. Takich elementów jest jednak dużo więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Dane:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]