Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna na zewnątrz

Dowiedz się, gdzie kupić wosk do podłóg, wejdź na verdeavis.pl.

Środki do konserwacji drewna to produkty stosowane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy ochronić nimi meble?

Środki do konserwacji drewna – zastosowanie

Drewno to materiał, który tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec często używany do wyrobu elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna chronią surowy surowiec przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy deszczu, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannym stanie przez wiele lat. Doskonałe rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową oraz mnóstwo innych elementów. Natomiast preparaty stosowane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im piękny blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, że parkiet jest w wyższym stopniu odporny na eksploatację i zniszczenia. Należy jednak pamiętać, że drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w należyty sposób – myte preparatami na bazie wosków i olejów.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]