słoje z kranikiem, słoik z kranikiem

Zastosowanie słoików z kranikiem

Od wielu lat trwa nawrót popularności słoików. Nie traktujemy ich już jako opakowanie do nabywanych w sklepie lub wytwarzanych samodzielnie przetworów, a zaczęliśmy dostrzegać w nich pełnoprawne naczynia do serwowania wielu deserów i trunków. Dużym zainteresowaniem cieszą się ponadto pojemne Słoje z kranikiem, które posiadają wiele zastosowań. Do czego możemy je użyć? Kiedy przydatny będzie słoik z kranem? Z jakiej przyczyny choć jeden egzemplarz warto mieć w każdym domu?

Słoik z kranem do nalewek

Jednym z zalet słoi z kranikiem jest fakt, iż wyśmienicie nadają się one do produkcji domowych trunków – np. likierów i nalewek. Słoje mają spore objętości (zwykle są to 4-litrowe słoiki z kranikiem), co pozwala na wykonanie całkiem dużego nastawu. Szerokie wieko ułatwia ułożenie wewnątrz owoców lub ziół i późniejsze czyszczenie naczynia, zaś dzięki kranikowi bez trudu przelejemy gotowy likier do butelek, łatwo i błyskawicznie usuwając zużyty surowiec bez konieczności stosowania wężyków i filtrów.

Słoik z kranem do serwowania

Słój z kranikiem jest doskonałą dekoracją stołu, na którym się znajdzie. To powoduje, że jest on często stosowany do podawania napojów – zwłaszcza podczas rodzinnych uroczystości lub przyjęć w ogrodzie. Słoik z kranikiem znakomicie sprawdzi się również podczas imprez dla dzieci, jak i dla dorosłych. Przyda się do serwowania lemoniad, kompotów, oranżad i soków, a na przyjęciach dla dorosłych – ponczu, drinków czy też wina. Jego zaletą jest również to, że kran uniemożliwia dostanie się do szklanki fragmentów owoców i osadów, dając klarowny napój.

Dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]