Toczki i kaski jeździeckie – zabezpieczenie głowy jeźdźca

Sprawdź, gdzie zamówić toczek jeździecki, wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, ze względu znaczną wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa dostępne są dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak solidnej protekcji jak kask, dlatego polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowych sportowców, który posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej miejscowości nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]