skanery 3d

Skanery 3D do profesjonalnych zastosowań kupisz w sklepie CadXpert

Asortyment firmy CadXpert zawiera profesjonalne skanery 3D. W sklepie nabyć można sprzęt od poniższych producentów:
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla protetyków dentystycznych,
– Shining 3D – skanery EinScan i FreeScan,
– RS SCAN – ortopedyczne skanery 3D.

Shining 3D – skanery od autora wielu patentów

Firma Shining 3D od ponad piętnastu lat (a dokładnie od 2004 roku) produkuje najwyższej jakości sprzęt do druku przestrzennego (skanery 3D, ale też drukarki 3D, oprogramowanie oraz usługi produkcji i projektowania). Shining 3D wyróżnia się innowacyjnym podejściem, jest też pomysłodawcą wielu patentów – do końca 2015 roku zgłosili ich w sumie kilkaset ( między innymi na wzory oraz oprogramowanie). Skanery 3D tego producenta są w szerokim zakresie stosowane w medycynie, budownictwie, przemyśle i wielu innych sektorach przemysłu. Domeną sprzętu Shining 3D jest obniżenie nakładów na produkcję, a zarazem podwyższenie efektywności oraz podniesienie jakości.

Skanery 3D DOF – cechy linii Edge, Freedom i Swing

Skanery 3D marki Degree of Freedom dzielą się na trzy linie:
– Freedom – ta linia produktów jest najbardziej precyzyjna i najszybsza. Dzięki zastosowaniu technologii Stable Scan Stage (SSS) wykorzystującej ruchomą jednostkę optyczną, skan jest niezwykle precyzyjny. Szybkie działanie, łatwa i komfortowa obsługa, stabilny pomiar danych to kolejne zalety urządzeń z linii Freedom.
– Edge – to linia urządzeń cechujących się dokładnością i szybkością. Aż sześć dostępnych trybów skanowania umożliwia jeszcze precyzyjniejsze dopasowanie możliwości sprzętu do potrzeb użytkownika. Skanery 3D będące częścią tej kolekcji gwarantują dużą precyzję skanów, a jednocześnie są proste w obsłudze oraz wydajne. Umożliwiają skan także elementów o utrudnionym dostępie (np. wycisku dentystycznego), dlatego są wykorzystywane w dentystyce oraz implantologii.
– Swing – skanery z tej linii wyróżniają się dwiema kamerami, kształtem (przypominają literę L), prostą obsługą oraz znaczną skutecznością i szybkością pomiarów. W asortymencie sklepu CadXpert znajdują się także skanery 3D HD – wykorzystane w nich aparaty o dużej rozdzielczości zapewniają efekt w jakości HD.

Skanery 3D firmy RS SCAN dla producentów obuwia oraz rehabilitantów

Ostatnia kategoria skanerów 3D w sklepie CadXpert to ortopedyczny skaner 3D Tiger – asortyment firmy RS Scan. Czym wyróżnia się ten sprzęt? Unikalną prędkością pracy – skanowanie zajmuje od 5 do 15 sekund. Zastosowanie aż 9 kamer: jednej monochromatycznej i ośmiu w kolorze umożliwia doskonałe odwzorowanie obiektów oraz dokładność. Urządzenie Tiger jest stworzone głównie do rehabilitantów, producentów obuwia i ortopedów. Jego precyzja w działaniu jest stosowana do odwzorowywania stóp, wkładek czy butów.

Skanery 3D – jaka cena?

Druk 3D i skan 3D wciąż ewoluują, za zmianami idzie zaś zastosowanie coraz to bardziej innowacyjnych technik i półproduktów. To w efekcie sprawia, iż skanery 3D i ich cena stopniowo obniżają się. Niegdyś były to urządzenia, które kupowały wyłącznie największe korporacje, obecnie profesjonalny skaner 3D to koszt, na który może sobie pozwolić nawet drobne przedsiębiorstwo. sklepie CadXpert najprostsze modele skanerów 3D dostępne są już od 7 tys. złotych (np. skaner Shining3D Einscan SE). To niewielkich gabarytów urządzenie, ważące nieco ponad 2 kg, łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, działa szybko, precyzyjnie, a przy tym odwzorowuje wszystkie detale.

Skanery 3D – e-sklep lub sklep tradycyjny?

Czy lepiej zamówić specjalistyczny skaner 3D w sklepie stacjonarnym czy online? Za zakupami przez internet przemawia nieograniczony czas, aby odpowiednio zastanowić się nad wyborem sprzętu dostosowanego do potrzeb naszego przedsiębiorstwa, jak również opcja zrobienia ich o dowolnej porze. Atuty zakupów w sklepie stacjonarnym? Konsultacje ze specjalistami i opcja zobaczenia skanera na żywo. Ale można połączyć jedno z drugim – można wybrać przez internet wstępnie jakiś model, a później umówić się (mailowo, telefonicznie bądź przez formularz kontaktowy) na wizytę w showroomie CadXpert, który mieści się w Krakowie. Skaner 3D czy też inne urządzenie do druku przestrzennego to duża inwestycja, toteż warto decydować na jego kupno po skorzystaniu z merytorycznego wsparcia konsultantów CadXpert. Po sprzedaży CadXpert gwarantuje kompleksową obsługę posprzedażową, warsztaty dla użytkowników z obsługi urządzenia oraz, a także pomoc techniczną.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]