Przeznaczenie ochraniaczy dla koni

Jeśli chcesz kupić ochraniacze dla konia, koniecznie sprawdź horse-trade.pl.

Osoby, które zwykle nie są zainteresowane jazdą konną, nieraz są zaskoczone, iż kończyny koni powinno się osłaniać ochraniaczami. Wachlarz artykułów tego typu jest niezmiernie szeroki i w sklepach oferowanych są dziesiątki ochraniaczy dla koni wytworzonych z rozmaitych surowców. To sprawia, iż także kłopot z ich wyborem mają często także profesjonalni jeźdźcy.

Ochraniacze dla koni – skokowe, transportowe, ujeżdżeniowe

Kluczową wytyczną do wyboru ochraniaczy, które trzeba nałożyć koniowi, jest typ aktywności, w jakiej zwierzę w danym momencie uczestniczy. Jest wiele rodzajów ochraniaczy: skokowe, ujeżdżeniowe, stajenne, transportowe, rajdowe, crossowe i specjalistyczne, a każde z nich pełni odrobinę inne funkcje. Na przykład, rolą ochraniaczy ujeżdżeniowych jest zredukowanie groźby wystąpienia urazów, stłuczeń, a także skaleczeń, które czasami mogą zdarzyć się podczas ćwiczeń ujeżdżeniowych. Te ochraniacze znakomicie absorbują energię uderzenia, a jednocześnie dają wsparcie ścięgnom. Natomiast ochraniacze skokowe charakteryzują się twardą budową skoncentrowaną na zakryciu boków oraz tylnej części nogi zwierzęcia, co osłania ją w razie uderzenia o drążek przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś ochrania się kończyny koni sportowych, które z racji udziału w różnorodnych konkursach jeździeckich przewożone są regularnie nawet setki kilometrów od stadniny. Powinny one być wykonane z tworzyw, które nie doprowadzą do powstania otarć nawet w czasie bardzo długiej podróży. W sklepach z asortymentem jeździeckim znajdziesz również kaloszki dla koni, które zaprojektowano z myślą o zwierzętach, które się ścigają. Kaloszki ochraniają piętkę koni, które w trakcie biegu uderzają tylnymi kończynami o przednie.

Z jakich tworzyw robi się są ochraniacze dla koni?

Entuzjaści jeździectwa szukający ochraniaczy dla koni zderzą się z niezmiernie szeroką ofertą produktów, różniących się od siebie zarówno tworzywem, z których są wykonane, jak ceną. Naturalnie, najbardziej atrakcyjne na pierwszy rzut oka są ochraniacze skórzane, aczkolwiek powinno się o nie odpowiednio dbać i pielęgnować je po każdym użyciu, w przeciwnym wypadku szybko będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne materiały, z których wykonuje się ochraniacze, to lekki i trwały neopren oraz inne tworzywa syntetyczne. W sklepach dostępne są także gumowe kaloszki dla koni.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]