Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Potrzebujesz listw podłogowych? Sprawdź www.balticwood.pl/oferta/listwy.

Wydają się mało znaczącym detalem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli oraz ochraniają najniższą część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, by nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i doskonale komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]