Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Kup lampę solną.

Niewielkie ozdoby z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce w naszych domach. Przywozimy je z różnorodnych wycieczek po świecie, a czasem kupujemy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko jednak są to rzeczy funkcjonalne – najczęściej służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej najczęściej lampy, ale też inne przybory.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne ładnie się prezentują i bez trudu można je dobrać do aranżacji wnętrza, bowiem kupimy je w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest wyjątkowa, bowiem nie ma kamieni o takich samych kształtach ani siatce krystalizacji. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem owych lamp, nadają im bardziej regularne formy, na przykład walca albo kuli.

Co jest przyczyną popularności lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, czyli produkowania jonów ujemnych, równoważących te wytwarzane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi osobom borykającym się z alergią czy astma. Blask, jaki dają tego rodzaju lampy, jest uspokajający i łagodny, stąd zaleca się nabycie ich osobom, którym dokucza bezsenność lub stres, bowiem dzięki nim można skuteczniej się uspokoić. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na drobiazgi i estetyczne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji domów, jak również gastronomii.

Dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]