Klaser numizmatyczny – dlaczego warto go mieć

Zobacz, gdzie kupić klaser na banknoty, wejdź na goldbroker.pl.

Kolekcjonowanie banknotów i monet to nie tylko frajda z szukania i kupna kolejnych eksponatów, ale też poczucie zadowolenia z ich oglądania i ewidencjonowania. Zdobyte numizmaty powinny tym samym znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania klaserach lub albumach, za sprawą których bez trudu będzie można je podziwiać, a w tym samym czasie ochroni się je przed potencjalnym zniszczeniem.

Klasery na monety – ogromne usprawnienie przy porządkowaniu eksponatów

Numizmatycy mają bogaty wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich kolekcjonowanie, aczkolwiek najpopularniejsze w dalszym ciągu pozostają klasery. Czemu? Głównie z tej przyczyny, iż pozwalają na klasyfikację numizmatów danego rodzaju. Pamiętajmy jednak, że niektóre albumy na monety nie zawierają w sobie kart i należy kupować je oddzielnie dobierając je do typu kolekcjonowanych banknotów czy monet. Dowolność odłączania i dopinania stron jest sporym ułatwieniem przy katalogowaniu okazów według osobistego uznania – można przekładać je między klaserami bez konieczności wyciągania pojedynczych eksponatów, co zmniejsza niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów bądź rozerwania banknotów. Oprócz tego, posiadając malutki zbiór, w jednym albumie można ułożyć monety o różnych średnicach, trzeba tylko dokupić karty z pasującymi do nich kieszonkami. Dodatkowym plusem klaserów na monety jest to, iż często wyglądają jak książki czy albumy z fotografiami, przez co łatwo schować je w biblioteczce przez spojrzeniem ewentualnego złodziejaszka.

Numizmaty w holderach też przechowasz w albumach na monety

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, żeby w stronach klaserów wykonanych z plastiku przechowywać powszechniejsze numizmaty, które nie mają stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z PCV nie gwarantuje monecie całkowitej ochrony przed działaniem wysokiej wilgotności i powietrza. Unikatowe monety w stanie menniczym bądź te wykonane z ze srebra i złota wypada w pierwszej kolejności zabezpieczyć poprzez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można następnie trzymać w albumie, bowiem wielu producentów oferuje strony do klaserów, które bez przeszkód mieszczą w sobie monety zabezpieczone kapslem lub sztywnym, papierowym holderem.

Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]