Kapsułki Cafissimo – poznaj alternatywy

Więcej w temacie Cafissimo kapsułki na cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-tchibo-cafissimo/.

Technologia parzenia kawa w kapsułkach została opracowana czterdzieści lat temu i pomału pozyskiwała sobie tysiące zwolenników. Ten wygodny system pozwala na przyrządzanie napoju wysokiej jakości nadzwyczaj prostą metodą – wystarczy włożyć kapsułkę z kawą do zasobnika w ekspresie, uzupełnić w nim pojemnik z wodą i zaledwie po kilkunastu sekundach można rozkoszować się świeżo parzonym napojem.

Czy można kupić zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Istnieje parę systemów parzenia kawy w kapsułach. Ten stworzony przez niemiecką firmę Tchibo jest jednym z cieszących się największą popularnością na świecie. Kapsułki Tchibo Cafissimo mają inna formę niż pozostałe, co przez wiele lat narzucało klientom wymóg zaopatrywania się w kawę u jednego dostawcy. Problem ten tyczył się każdego systemu w kapsułkach, jednakże w ostatnich latach dostępnych jest na rynku – również w naszym kraju – wiele ich zamienników. Firma Italian Coffee produkuje kapsułki do sporej ilości systemów, w tym również zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo producent ten posiada linię kaw single origin, nazywanych inaczej kawą speciality. Ziarna tych kaw charakteryzują się tym, że wywodzą się z jednego zbioru, uprawy i gatunku. Smak jej naparu jest unikatowy, ponieważ ma na niego wpływ mnóstwo rozmaitych czynników, przykładowo konkretne warunki atmosferycznepanujące w danym roku. Mieszanie kaw speciality z dodatkami aromatyzującymi lub mlekiem zagłusza ich unikatowy nuty smak. W sprzedaży dostępne są zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Angoli (100% robusta), jak również z Kolumbii oraz Nikaragui (100% arabika). W tych kawach wyraźnie odczuwalne są aromaty kakaowe, kwiatowe oraz czekoladowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo – najlepsza każdego poranka

Urządzenia do kawy w kapsułkach przydają się zarówno w pensjonatach lub biurach, jak i w domu. Cena napoju w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wygórowana – najczęściej zamyka się w widełkach 1,10-1,60 zł. Oznacza to, że taka kawa jest o wiele tańsza aniżeli identyczny napój podawany na stołówkach w biurze czy w kafejkach w galerii. niebanalne wzornictwo i przystępne ceny ekspresów na kapsułki powodują, iż z roku na rok częściej znajdujemy dla nich w naszych kuchniach. Z ich pomocą będziemy mogli radować się filiżanką takiej kawy do niedzielnego ciastka, a zarazem zaserwujemy koleżankom najlepszej jakości kawę w czasie weekendowych spotkań, nie zamartwiania się o gigantyczne koszty. Jeżeli chcemy zamówić zamienniki kapsułek Tchibo sprawdźmy zawsze czy są kompatybilne z naszym ekspresem.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]