Jak wykorzystuje się lonżę jeździecką?

Dowiedz się, gdzie zamówić lonżę jeździecką.

Lonża dla konia to akcesorium popularnie stosowane w czasie nauki jazdy konnej i treningów. Jakiego rodzaju lonże dla konia są dostępne na rynku? Z czego są produkowane te sprzęty i gdzie warto je kupić?

Typy oraz rola lonży dla konia

Lonża jeździecka to stosunkowo długa linka, zazwyczaj mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia podczas lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z trzymaniem wodzy, dosiadem, łapaniem strzemion, a także utrzymywaniem równowagi w siodle. Koń prowadzony jest po obwodzie okręgu, natomiast lonża służy do korygowania zachowania zwierzęcia. Narzędzie to służy także zawodnikom woltyżerki oraz artystom cyrkowym do szlifowania technik i asekuracji prezentowanych trików. Lonża jest prócz tego pomocna przy hipoterapii. Lonża dla konia może także być używana w trakcie ćwiczeń bez dżokeja – w takim wypadku używana jest do ćwiczenia młodych zwierząt oraz zagwarantowania im adekwatnej dawki aktywności.

Lonża dla konia – gdzie znaleźć akcesoria popularnych firm?

Obszerne spektrum akcesoriów jeździeckich spotkasz w dobrze wyposażonych sklepach internetowych, które sprzedają specjalistyczny oprzyrządowanie w rozważnych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże dla konia od uznanych wytwórców – między innymi Start, Kerbl czy Harrys Horse. Poszukujesz lonży dla konia w błękitnym, brązowym, a może pomarańczowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade zapewnia szeroki wybór produktów, które spełnią oczekiwania najbardziej kapryśnych miłośników koni. W ofercie dostępne są artykuły wytworzone między innymi z nylonu. Lonże zaopatrzone są w obrotowe zapięcie, a miękki materiał jest miły w dotyku.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]