Funkcje oczyszczaczy powietrza – nie tylko filtrowanie pyłów

Problem zanieczyszczenia powietrza trafił już do świadomości każdego Polaka i coraz rzadziej jest umniejszany. Obywatela naszego kraju są świadomi, iż czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma spory wpływ na nasz stan fizyczny. Póki nie będą zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy musi zadbać o swoje zdrowie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od renomowanych producentów

Im bardziej zindustrializowany region, tym bardziej prawdopodobna groźba pojawienia się wysokiego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddychania narażeni są w szczególności rezydenci większych miejscowości i okolic w pobliżu zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery obfite ilości tych pyłów. Regularne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tym momencie nowość na rynku – oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak m.in. Blueair, AirFree bądź Wood’s, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z atmosfery pyłów, często posiadają one także inne pożyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko pyły oraz zarazki

Oczyszczacze powietrza występują w różnych rozmiarach, w związku z tym bez trudu kupimy sprzęt właściwe do danej objętości mieszkania. Oczyszczacze są niezbyt duże, dlatego swobodnie daje się przesunąć je między pokojami. Prócz usuwania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one też grzyby oraz drobnoustroje, które mogą wywoływać liczne choroby czy też reakcje uczuleniowe, a także niebezpieczny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym umożliwia mocniejszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają również sensory wykrywające obecność CO2. Kupno oczyszczacza powietrza poleca się w szczególności osobom podatnym na alergie.