Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Dowiedz się więcej o profesjonalnych drukarkach 3D.

W ofercie CadXpert odnajdziesz wyłącznie drukarki 3D od uznanych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: FDM, PolyJet oraz SLA.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad 30 lat – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne technologie oraz instrumenty. Oszacowano, iż stosując drukarki 3D i pozostałe urządzenia Stratasys można nawet o 90 procent zmniejszyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny. Nadrzędne idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to zapewnianie wysokiej jakości produktów i usług, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Najlepiej sprzedające się urządzenia asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu i przemysłu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – pionierska technologia LFS

Formlabs to następny lider w dostarczaniu drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLA i SLS. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w pionierskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi formę technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – charakteryzuje się funkcjonalną budową oraz łatwą obsługą. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Z pewnością lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, jak również dokładniejszym odzwierciedleniem najdrobniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dzięki temu można wydrukować identyczne makiety, do czego dąży się przede wszystkim w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot wytwarza wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tej marki mają rozległe zastosowanie w różnych sektorach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Wydruk jest solidny oraz precyzyjny, a w czasie procesu wydruku nie występują wypaczenia czy przemieszczenie się warstw.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]