Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Zajrzyj tutaj jeżeli szukasz przykładów odnośnie shuttersów w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szatersy (shutters), kojarzą się na ogół z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten moduł osłony okna można zastosować też w polskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w wielu sytuacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne przeznaczenie

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu doskonale uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, gdyż to w salonie domownicy przesiadują po kilkanaście godzin w ciągu dnia, jak również przyjmują tu gości. Z tego powodu należy zadbać, by ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale także komfortowy. Swoboda ustawienia stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co pozwala m.in. na delikatne jego ściemnienie, jeśli staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – doskonałe rozwiązanie dla cierpiących na alergie

Swoboda kontroli wnikania promieni słonecznych do wnętrza jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże także z innego powodu – za ich sprawą można skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, natomiast w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego takie okiennice tworzą efektywną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także doskonałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu aniżeli w plisach firan, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj prosta i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się także w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecka.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]