Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Belki na relingi zintegrowane zamówisz na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Podróż samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie wypoczynku sprzęty. Przeważnie nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność samochodu znacznie zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom ochronę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, gdyż ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu konieczne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednak, by wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć profesjonalistom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem rowery, deski snowboardowe czy SUPy. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują więc maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]