Jeśli potrzebujesz maszyny do drenażu limfatycznego, odwiedź tę stronę.
Presoterapia to zabieg, którego celem jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i miejsca ucisku.
Urządzenie do masażu limfatycznego – pobudzenie cyrkulacji limfy
W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia używają urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory urządzenie uciska kończynę, wspomagając w ten sposób krążenie chłonki. Jest dużo powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To między innymi obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.
CarePump – sprzęt do masażu uciskowego do użytku domowego
Sporo opcji zastosowania aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Współcześnie osoby często korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu innowacyjnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez trudu można zabrać je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.
Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi miażdżyca i choroby bakteryjne oraz wirusowe, które warto uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]