Kompleksowy skład książek

Kliknij tutaj, żeby zamówić skład książek.

Dawniej zajmował się tym zecer, aktualnie jest przeprowadzany w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zajęciem tak długotrwałym, jednak nadal wymaga dużej dokładności, znajomości rozmaitych reguł oraz ogromnych umiejętności. Na czym dokładne polega? Komu powierzyć takie zlecenia?

Aplikacje do składu książek

Na rynku znajdziemy mnóstwo programów pozwalających na fachowy skład książek lub pozostałych materiałów. Szczególnym uznaniem cieszy się niewątpliwie Adobe InDesign, którego używa większość specjalistów z branży. Nieco rzadziej stosowany jest zaś QuarkXPress. Obie aplikacje to rozwiązania płatne, jednak stworzona została także bezpłatna alternatywa – Scribus.

Jaki musi być skład książek?

Skład książek powinien uczynić tekst możliwie najbardziej czytelnym – nieodpowiednio złożony materiał szybko zniechęci czytelnika, z uwagi na co ten nie przeczyta go do końca. Istotne okazują się również aspekty estetyczne – publikacja musi dobrze wyglądać. Ogromne znaczenie ma poza tym to, jak tekst współgra z pozostałymi elementami strony – zdjęciami lub dekoracjami.

Wykorzystanie składu książek

Po podobne usługi zwykle sięgają wydawcy gazet i innych publikacji – szczególnie, jeśli są to nieduże firmy i nie zatrudniają swoich DTP-owców. Znaczenie składu książek zwiększa się także ze względu na zainteresowanie self-publishingiem.

Jakim fachowcom powierzyć skład książek?

Najlepszym wyjściem okaże się powierzenie podobnych zleceń agencji reklamowej – tego rodzaju przedsiębiorstwa korzystają ze odpowiedniego oprogramowania, przez co zyskamy gwarancję, że ostateczny rezultat całkowicie nas zadowoli.

Dane:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]