Jeśli chcesz kupić sztabki srebra, skieruj się na ten adres.
Od zawsze uważa się, że inwestowanie w metale szlachetne jest doskonałą strategią lokowania oszczędności, która z upływem lat daje namacalny dochód. Najpopularniejszym dzisiaj kruszcem inwestycyjnym jest niewątpliwie złoto, jednak ostatnio srebro znów cieszy się popularnością wśród coraz większego kręgu inwestorów, zarówno tych z mniejszym, jak i dużym portfelem, i nie jest już postrzegane zaledwie jako metal przemysłowy.
Sztabki srebra – kruszec stosowany w różnych branżach gospodarki
Złoto istnieje w złożach 17-krotnie rzadziej niż srebro, należy jednak podkreślić, iż wartość rynkowa srebra w porównaniu do wartości złota nie manifestuje tej proporcji i wciąż jest zauważalnie niższa. Nabycie srebra jest jednakże trafnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują zróżnicować swój portfel, a które nie mają finansów pozwalających na kupno dużych ilości złota. Trzeba jednak mieć świadomość, iż z uwagi na swoje cechy, srebro znajduje rozległe zastosowanie w rozlicznych gałęziach przemysłu co sprawia, iż jego wartość jest w wyższym stopniu wrażliwa na przemiany zachodzące w gospodarce. Można to zresztą zauważyć analizując historię jego ceny z minionych trzech dekad. Z tego też powodu inwestycja finansów w srebro obciążona jest większym prawdopodobieństwem strat, tym samym zalecana jest inwestorom rozeznanym w prognozowanej i aktualnej sytuacji na rynku metali szlachetnych. Można jednak przypuszczać, że zapotrzebowanie na srebro w dalszym ciągu będzie wyglądało podobnie, a wraz z dynamicznym rozwojem fotowoltaiki, medycyny oraz elektroniki, w których srebro jest szeroko wykorzystywane, a także niemijającej popularności biżuterii srebrnej, niewykluczone, że jego wartość będzie z roku na rok rosnąć.
Sztabka srebra – zamówić małą czy dużą?
Na wzór złota, sztabki srebra dostępne jest w różnorodnych wagach, co pomaga skonstruowanie portfela, pozwalającego odsprzedaż zależnie od potrzeb mniejszych lub większych jego ilości. Te najdrobniejsze, a tym samym także w zasięgu finansowym niezbyt zamożnego Polaka, to sztabki o ciężarze 100 g i 50 g oraz uncji trojańskiej. Naturalnie, gdy kupimy sztabkę o wyższym ciężarze, tak naprawdę zapłacimy za kruszec taniej, należy jednak pamiętać, że sztabka jest niepodzielna i w razie chęci jej odsprzedaży trzeba znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. Wobec tego jeśli sztabki srebra mają być również zabezpieczeniem na czas kryzysu, należy rozważyć zakup sztabek w kilku wagach, by mieć możliwość w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile istotnie potrzeba. Drugą opcją jest także inwestycja w nieco kosztowniejszy srebrny combibar, czyli złączone 1-gramowe sztabki srebra, które daje się swobodnie rozłączyć. Wadą kupna srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest to, iż – w przeciwieństwie do złota – jego nabycie i sprzedaż obciążone są VAT-em.
Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]