Srebrne monety bulionowe – obiecująca opcja inwestycji na przyszłość

Na https://bit.ly/3qWvf0V znajdziesz więcej informacji o monety bulionowe srebro.

Monety bulionowe, zwane również lokacyjnymi, to dodatkowa opcja dla osób chcących lokować swój kapitał w kruszce. Niewątpliwie najpopularniejszym metalem szlachetnym również w tym obszarze inwestycji jest złoto, jednak w ostatniej dekadzie coraz więcej państw wybija monety bulionowe ze srebra, które błyskawicznie zyskały sobie zagorzałych zwolenników, przede wszystkim pośród inwestorów z mniej zasobnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe – rozsądniejsza inwestycja niż monety kolekcjonerskie

Nie skłamiemy, jeśli oznajmimy, iż srebro bulionowe jest zasadniczo nowością inwestycyjną. Wybijane są przez mennice kilku państw, na dodatek dopiero od lat 80-tych poprzedniego wieku (pojawiły się najprzód w Chinach, w Meksyku oraz w Kanadzie). Choć znane są inwestorom już od prawie pięciu dekad, ich oferta nie jest nadal tak bogata jak podobnych monet ze złota. Srebrne monety bulionowe są jednak wyśmienitą propozycją dla osób potrzebujących urozmaicić swoje aktywa, a które obawiają inwestycji w dużo droższe monety kolekcjonerskie ze srebra lub które nie mogą pozwolić sobie na lokatę środków w platynę czy też złoto. Czemu monety bulionowe uważa się za lepszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego kruszcu? Koszt nabycia monet kolekcjonerskich w okresie zaraz po ich wprowadzeniu do sprzedaży zawsze znacznie przewyższa koszt metalu szlachetnego, z którego powstały. Wpływa na to w największym stopniu pełny koszt wybicia numizmatu (m.in. stworzenie przez artystę niepowtarzalnego wzoru i przygotowanie precyzyjnych matryc). Istotne jest również to, że numizmaty kolekcjonerskie sprzedawane są w limitowanej ilości sztuk, co natychmiast zwiększa na nie popyt. Nie znaczy to jednak, że z roku na rok ich wartość będzie powoli rosnąć! Powinno się mieć na uwadze, iż tak jak jakikolwiek przedmiot kolekcjonerski, monety takie są warte tyle, za ile pragnie je nabyć przyszły kupiec. Natomiast srebrne monety bulionowe nie mają wymiaru numizmatycznego (nie mają ograniczonego nakładu, a ich design modyfikowany jest niesłychanie rzadko), toteż ich wartość ściśle związana jest z aktualną ceną srebra.

Jakie srebrne monety bulionowe są znane na całym globie?

Srebro jest najtańszym metalem inwestycyjnym, skutkiem tego monety bulionowe z tego kruszcu sporadycznie wybijane są w nominale mniejszym niż 31,1 g, czyli 1 oz. I pomimo, iż waga 1 oz oraz próba srebra .999 to w zasadzie standard dla tych monet, u resellerów dostaniemy również monety o wadze 3 oz, 10 oz czy 1 kg. W krajowych sklepach posiadających w swojej ofercie srebro inwestycyjne bez trudu kupimy rozpoznawalne na całym świecie angielską Britannie, Liście Klonowe z Kanady oraz austriackich Wiedeńskich Filharmoników o niekonwencjonalnym nominale 1,5 €.

Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]