Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Zobacz, na czym polega mass collect na flobo.io.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę małym i dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom niepowtarzalnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest zasadniczo dość proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście sprawdza się wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest ogromna grupa kontrahentów, a więc na przykład w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych czy wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie przypisanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni przelew (tradycyjny przelew, przelew z karty bądź przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie należności aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a przy tym na eliminację możliwych pomyłek nieraz wynikających w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla przedsiębiorstw obsługujących poniżej 100 faktur

Choć usługa mass collect nie jest obecnie proponowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. mBank i PM Bank) wypada rozważyć jej wdrożenie w firmie, także takiej, która co miesiąc obsługuje około setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc kontrolowanie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie efektywnie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]