Kantor internetowy to prosta obsługa i wiele korzyści

Korzystna oferta wymiany walut on line.

Jeszcze kilka lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w pobliskiej placówce bankowej – na te pierwsze nadal można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednak w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać obcą walutę bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie powstały kantory online, które to umożliwiają.

Jak działa kantor wymiany walut przez internet?

Operacja w kantorze internetowym jest tak samo nieskomplikowana jak wymiana waluty w kantorze stacjonarnym. Klient loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów online jest zwłaszcza to, iż transakcje można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z zeszłego dnia. Następnym i niezmiernie ważnym atutem kantorów online są niższe spready niż te proponowane przez instytucje bankowe oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą również kilka dodatkowych usług popularnych wśród użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez użytkownika dniu lub takiej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wówczas, gdy podany przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory internetowe to opcja dla osób lubiących komfort i dużą wolność w zarządzaniu swoimi funduszami. Używają ich też osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie i osoby zatrudnione bądź studiujące za granicą. Jednakże nim zadecydujemy, żeby powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.