Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

Dowiedz się więcej o wycieczce w Alpy.

Sympatycy gór, którzy znają już z każdej strony każdą marszrutę w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich czy w Karpatach, często zaczynają szukać kolejnych wrażeń i przeglądają propozycje wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich skusi podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Wspaniałe szczyty Alp – fantazja wspinaczy z całego świata

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem w Europie, który obejmuje swoim obszarem parę europejskich państw, między innymi Słowenię, Niemcy, Liechtenstein oraz – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, zwany także Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne zachwycające szczyty, o zdobyciu których marzą wspinacze z całego świata, to przykładowo Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m i Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses oraz Les Droites. Alpy dzieli się na niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Dla kogo przeznaczone są oferty wycieczek w Alpy

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest sporo atrakcyjnych propozycji skierowanych do miłośników gór o różnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale potrafią wykazać się dobrą wydolnością fizyczną i nabyły już stosowne umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wyprawy na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi w głównej mierze aspekt szkoleniowy, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu szkolenie z fundamentów bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Niekwestionowanym plusem tych wypraw jest to, że prowadzone są w niedużych, najczęściej siedmioosobowych grupach, co sprawia, iż każdy z uczestników może liczyć na całkowitą uwagę instruktorów.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się niezapomnianym doświadczeniem, niosącym przyjemność z przełamywania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]