Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany fajnmi miejscami w Małopolsce.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz trudno odnaleźć się w potopie informacji o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych i najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

Aby zaprezentować wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o wystawach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której szybko znajdą hotele, motele i kempingi, Centra Informacji Turystycznej oraz muzea i zabytki zlokalizowane w różnych punktach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Co ciekawe, dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, regiony agroturystyczne czy czar parków krajobrazowych i narodowych.

Strona o atrakcjach turystycznych w Małopolsce dba też o zagranicznych podróżników

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych tatrzańskich miejscowości. Newsy zawarte na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Niesłychanie przydatna dla obcokrajowców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe słówka i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży po Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego