Skitury – wycieczki po górach na nartach

Szukasz dobrej oferty skitur? Nie wahaj się! Wystarczy kliknąć tutaj.

Większa część osób wyjeżdżających w góry zimą, udaje się tam przeważnie jedynie po to, żeby spędzić czas na szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz zapisać się na skitury albo wyprawy na rakietach.

Skitury – przeznaczone jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy

Turystyka narciarska przeżywa w ostatnich latach swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych banalnym relaksem w górskim domku i sporadycznym zjazdem z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na przeżywanie ich uroków w trakcie stosunkowo trudnych, ale dających mnóstwo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Poruszanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych nart i butów.

Gdzie udać się na skitury?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla entuzjastów turystyki narciarskiej są z pewnością Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do wypraw organizowanych w granicach Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam perfekcyjne warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal położonego na wysokości ponad 4000 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z tras okaże się adekwatna do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, otrzymają w tym obszarze pomoc od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]