Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Na https://tinyurl.com/y8llx2ag znajdziesz więcej szczegółów o ładnych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc zdarza się, że ciężko odnaleźć się w zalewie wiadomości o zbliżających się eventach sportowych czy kulturalnych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby pokazać zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o znanych i nieznanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o wystawach i imprezach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej zauważą mapkę, na której prędko odszukają zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej, jak również hotele, pensjonaty i schroniska młodzieżowe położone w różnych punktach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Co ciekawe, dla osób, które z różnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. urok parków narodowych i krajobrazowych, trasy rowerowe oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Strona o zabytkach Małopolski nie zaniedbuje cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych ciekawych miejscowości. Komunikaty dodawane na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Wyjątkowo przydatna dla cudzoziemców jest również sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne wyrażenia i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu naszym kraju.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego