Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Kurs górski - tu sprawdzisz pełną ofertę.

Góry są wspaniałe, ale również niebezpieczne. W zasadzie co parę tygodni, a szczególnie w okresie, kiedy wczasowicze masowo przyjeżdżają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u podnóży znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez należytego wyposażenia porwali się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Dlatego tym, którzy lubią góry i pragną nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Co można przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszym sposobem, żeby nabyć niezbędne umiejętności jest odbycie wszechstronnego kursu pod okiem profesjonalistów z każdej z głównych sfer związanych ze wspinaczką górską, czyli ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego władania czekanem, poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie zasady autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które są konieczne w czasie rozmaitych niebezpiecznych sytuacji. Szkolenie omawia dodatkowo reguły prawidłowego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma szerokie doświadczenie jako realizator ekspedycji w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w małych grupach, które zazwyczaj nie przekraczają 5-6 osób. W rezultacie przyswajanie umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność ofiarować każdemu z uczestników kursu wystarczająco uwagi i czasu, żeby mogli oni skutecznie przyswoić sobie pełną wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]