Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Zajrzyj w to miejsce, jeśli interesuje Cię aktualna oferta aktywnych wypraw.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, którzy czas wolny uwielbiają spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy każdy urlop pragną zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś wyjątkowego, czego do te pory jeszcze nie doświadczyli. Specjalnie dla takich osób agencje turystyczne szykują nietuzinkowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto się na nie zapisać?

Wycieczki dla aktywnych to starannie przygotowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy pragną zobaczyć różne rejony świata oraz naszego kraju od zupełnie nowej strony. Plan takich wycieczek jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których przeciętny wczasowicz nie dozna z pozycji komfortowego siedziska na werandzie wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych wrażeń to także świetna sposobność, aby nabyć przydatne kwalifikacje, ponieważ niejednokrotnie łączy się ze szkoleniami koniecznymi do opanowania zasad właściwego zachowania się w danym terenie. Podczas wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem oraz rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają strategie survivalu, a także tego, jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. w razie lawiny. Trzeba również wspomnieć, że taka wycieczka w góry pełna jest ciężkich zadań wymagających ufności i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko europejskie góry – na wyprawach dla aktywnych zobaczysz egzotyczne regiony

Najciekawsze wycieczki, do których musimy wykazać się znakomitą wytrzymałością fizyczną, to z reguły wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są szczyty w różnych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z wzorową kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą Etnę, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami zjawiskowych miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Lecz Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez problemu poradzą sobie także w czasie wyprawy na Wyspy Komodo albo do Nepalu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]