W gabinecie rehabilitacyjnym i fizykoterapeutycznym – aparat do magnetoterapii

Zobacz magnetoterapia aparat na www.bardomed.pl.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, jednak wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia zmniejsza także ilość wolnych rodników, poprawia krążenie, likwiduje obrzęki i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na spore rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]